Tijekom seksa njen je orgazam nenadano nestao?

5.03.2009 | Izabela M

Seks je vrlo kompleksna mješavina tjelesnosti, psihe i emocija. Ako samo jedna od tih komponenti malo lošije reagira na događanje, vrlo se lako može dogoditi da orgazam jednostavno nestane. Više o tome pročitajte u članku.

 


Ponekad tijekom seksa ženama u trenutku padne razina uzbuđenja. (jlp)

Ponekad tijekom seksa ženama u trenutku padne razina uzbuđenja. (jlp)

Pad razine uzbuđenosti

 

Ponekad se dogodi da muškarcima - a i ženama - razina uzbuđenosti u trenutku padne, čime ujedno nestaje svaka želja za nastavljanjem seksualnih aktivnosti. Takav se pad uzbuđenosti i interesa za seksom češće događa ženama, jer neke od njih seks doživljavaju mnogo kompleksnije nego što je to slučaj kod muškaraca. Dok se kod muškaraca takva poteškoća javlja kao prestanak erekcije, kod žena se to pokazuje kao naglo prestajanje vlaženja vagine, a orgazam najednom nestane, iako je još prije samo nekoliko trenutaka bio pred svojim vrhuncem. Kada to primijeti, muškarac se nalazi pred dilemom nastaviti li sa seksualnim aktivnostima i pobrinuti za sebe i svoj orgazam, ili da se prvo pobrine oko zadovoljavanja svoje drage, a tek nakon toga i za svoj orgazam. U svakom je slučaju druga mogućnost bolja, jer kako je uzbuđenje nestalo - tako će se i vratiti. Istom brzinom - ako se vrati. Dakle, u takvom se slučaju nakratko prihvatite, recimo, oralnog stimuliranja - tako dugo dok ne osjetite da je vaša partnerica potpuno vlažna i spremna za nastavak.

 


Dragi muškarci, umjesto da odustanete svoju partnericu radije ponovno uzbudite. (jlp)

Dragi muškarci, umjesto da odustanete svoju partnericu radije ponovno uzbudite. (jlp)

Promjena seksualne kulise i događanja

 

Kod seksa smo mi žene vjerojatno mnogo zahtjevnije nego muškarci i povremeno nam promjena okolnosti predstavlja problem. Dok je, uglavnom, većini muškaraca sasvim svejedno radi li se o oralnom, vaginalnom ili analnom seksu, u nekom će određenom trenutku odgovarati samo jedno, točno određeno! Kad želimo penis, jezik nas neće tko zna kako zadovoljiti i obrnuto. Ponekad želimo grubi seks, dok nas ponekad mnogo bolje uzbudi polagano i nježno ljubljenje. Dakle, gubitak orgazma i pad uzbuđenosti mogu se pojaviti u bilo kom trenutku zbog nenadane promjene okolnosti, u kojima se seks događa. Kod žena koje intenzivnije doživljavaju vaginalnu stimulaciju i Opens internal link in current windowvaginalni orgazam, to će se najčešće dogoditi u slučaju kada im najednom partner oduzme penis i ponudi oralno zadovoljavanje. Isto će tako kod žena koje intenzivnije doživljavaju klitoralnu stimulaciju, do prestanka orgazma doći u slučaju kada njihov partner u ključnom trenutku prestane s oralnom stimulacijom i krene s penetracijom. Naravno, uzbuđenost će se vratiti onog trenutka kada nastavite s prekinutom aktivnošću spolnog zadovoljavanja.

 


Ponekad promjena događanja tijekom seksa nije previše dobrodošla. (jlp)

Ponekad promjena događanja tijekom seksa nije previše dobrodošla. (jlp)

Opterećenost svakodnevnim problemima

 

Svakodnevne teškoće i opterećenja mogu zasjeniti seksualni život. Osim što se pod njihovim pritiskom može smanjiti broj seksualnih odnosa, može se izgubiti i doživljavanje orgazma. Zbog toga se kada se u misli uvuku svakodnevne životne teškoće, prvobitni seksualni osjećaj raspline. Slijedi pad uzbuđenosti i gubitak orgazma. U takvim je trenucima vrlo važno da se ne prepustimo negativnim mislima o vlastitoj seksualnosti, jer takvo bi nas razmišljanje moglo odvesti u Opens internal link in current windowanorgazmiju. Naime, ako se zbog svakodnevne opterećenosti nikako ne možete seksualno opustiti, obavezno se povjerite svojem partneru, kako on ne bi dolazio do pogrešnih zaključaka. Neka i on zna što ometa vašu uzajamnu spolnost, jer jedino će vam uz ugodnu masažu moći pomoći u opuštanju prije samog seksa.

 


Kada je za ometanu spolnost krivo opterećenje svakodnevnim teškoćama, pobrinite se za to da se zajedno s partnerom pije seksanja pošteno opustite. (jlp)

Kada je za ometanu spolnost krivo opterećenje svakodnevnim teškoćama, pobrinite se za to da se zajedno s partnerom pije seksanja pošteno opustite. (jlp)

Umor, ili kada to žene žele obaviti što prije

 

Općenito smo mi žene mnogo opterećenije od muškaraca. Uostalom, poznate su vam one priče o podupiranju triju od četiriju uglova kuće. Upravo je to ono što nam se često iz podsvijesti prikrade u krevet, što od početne zagrijanosti može odvesti u neočekivani pad strasti i želje za seksom. U takvom će slučaju žene često radije zaboraviti na vlastito zadovoljstvo i partneru upaliti zeleno svijetlo za njegov jednostrani orgazam, jer osjećaju da je do njihovog vlastitog orgazma put još vrlo dug, te sa seksom žele završiti što prije. Ali, dragi muškarci, nikada se ne prepuštajte lijenim željama svoje dragane. Potrudite se i usprkos svemu je dovedite do orgazma, jer samo će je orgazam opustiti i odvući u slatke snove, kako bi skupila snagu za novi dan.

 



Ocjena 4.00 (1 gl.)
Vaša ocjena: 

Dečko dana

Zadnje poruke u forumu

crni1506
crni1506 24. May 2012 jacson > bok ljudi...imam 16 g. i penis mi je 19cm...ja sam zadovoljan ali jeli to normalno za moje godine? jel...
veličina penisa
deal.nice
deal.nice 20. May 2012 neobrezan
Obrezan/neobrezan?
sofijap
sofijap 15. May 2012 do sada 105 pregleda teme, a nijedan aktivni sudionik...
Koliko dugo obično traje vaš spolni odnos?

Anketa

ANKETA